
Marjolein maakt impact als vrijwilliger in Gambia
Algemeen 75 keer gelezenREGIO - De ‘vereniging voor vrijwilligerswerk´ ziet 24 september als de internationale dag van de vrijwilliger. Petra van den Heuvel uit Sterksel is drijvende kracht achter Travel2Connect, een organisatie gericht op vrijwilligerswerk in Gambia. Zij deelt het verhaal van Marjolein.
Dagelijks helpt Marjolein (56) als pedagogisch medewerker, kinderyogadocent en gastouder kinderen om zich spelenderwijs te ontwikkelen. Toen zij besloot haar kennis en ervaring in te zetten als vrijwilliger in Gambia, ontdekte ze hoeveel waarde haar creatieve aanpak ook daar kan hebben.
Even uit de schoolbanken
Vier weken lang werkte ze op een school, waar ze kinderen én leerkrachten kennis liet maken met onder meer kinderyoga, schilderen, knutselen en groepsspelletjes.
‘Ik voelde me vanaf de eerste dag gewaardeerd en welkom’
“Op mijn eerste werkdag op school werd ik zingend ontvangen door de kinderen. Ik nam eerst de tijd om te observeren, kennis te maken en te ontdekken waar ik het verschil kon maken,” vertelt Marjolein.
“Iedere ochtend gaf ik alle klassen yoga. Even uit de schoolbanken, bewegen, ontspannen en het hoofd leegmaken. De kinderen deden enthousiast mee en genoten zichtbaar.”
Naast yoga organiseerde Marjolein creatieve activiteiten en groepsspellen. Niet alleen de kinderen deden nieuwe ervaringen op; ook leerkrachten kregen inspiratie om deze activiteiten een plek te geven in hun eigen lessen.
Voor Marjolein draaide haar verblijf niet alleen om het delen van haar kennis. Ze wilde ook de lokale cultuur leren kennen en onderdeel worden van het dagelijks leven in Gambia.
Voelde als thuiskomen
“Ik voelde me vanaf de eerste dag gewaardeerd en welkom. De compound voelde als thuiskomen. Alsof ik er al jaren kwam. Tijdens mijn werk op school leerde ik de cultuur van dichtbij kennen. Mensen nodigden me uit bij hen thuis en behandelden me als één van hen.” De ervaring maakte zoveel indruk dat Marjolein na thuiskomst besloot het jaar daarop opnieuw naar Gambia te gaan. “Toen ik weer thuis was, kreeg ik heimwee. Daarom besloot ik het jaar daarna terug te gaan.”
Volgens Travel2Connect zijn vrijwilligers een belangrijke schakel binnen de educatieve, medische en sociale projecten in Gambia. Door hun kennis, ervaring en talent in te zetten, dragen zij bij aan lokale initiatieven en ontstaat tegelijkertijd ruimte voor ontmoeting en kennisuitwisseling.
‘Wij inspireren mensen om hun talenten in te zetten voor een groter doel’
Petra, founder van Travel2Connect: “Wij inspireren mensen om hun talenten in te zetten voor een groter doel. Samen bouwen we aan duurzame kansen, versterken we Gambiaanse gemeenschappen en dragen we bij aan een toekomst waarin kennisdeling helpt om armoede te verminderen.”
Meer weten
Travel2Connect nodigt mensen met ervaring of affiniteit met onderwijs, zorg of sociaal werk uit om hun talenten in te zetten binnen een van de vrijwilligersprojecten in Gambia. Samen wordt gekeken naar de kennis, ervaring en interesses van de vrijwilliger en naar een passend project. Wie wil ontdekken welk vrijwilligersproject past bij zijn of haar talenten, kan contact opnemen met Travel2Connect: travel2connect.nl
E-mail: info@travel2connect.nl















