Oranje bekerzwam. (Foto: Diny Snoeijen)
Oranje bekerzwam. (Foto: Diny Snoeijen)

Paddenstoelenlezing ‘In de ban van de zwam’ in Heeze

Algemeen 77 keer gelezen

HEEZE - Op donderdag 24 september houdt Ko Dousma in ’t Perron in Heeze een lezing over paddenstoelen onder het motto ‘In de ban van de zwam.’

De avond begint om 20.00 uur. Kaartjes kosten vijf euro (inclusief koffie of thee) en zijn verkrijgbaar via de website van bibliotheek Dommeldal. De lezing wordt georganiseerd door Vrienden van de Bieb, IVN Heeze-Leende en bibliotheek Dommeldal.
Ko Dousma is bestuurslid van IVN Heeze-Leende, tevens natuurgids en geldt als expert op het gebied van paddenstoelen. In het seizoen organiseert hij wekelijks op vrijdagochtend een excursie in de bossen rondom de gemeente.

Ondergronds netwerk

In zijn lezing gaat hij in op wat paddenstoelen nu eigenlijk zijn en wat hun functie is in de natuur. Paddenstoelen zijn de onzichtbare helden van het bos met hun ondergrondse netwerk. Paddenstoelen zijn eigenlijk schimmels die met elkaar praten en het bos overeind houden.
Dousma zal in zijn lezing ook stilstaan bij de verschillende vormsoorten en geslachten. Tevens zal aan de orde komen wat hun habitat is, dus waar ze voorkomen. Tenslotte zal de spreker laten zien wat er zoal in de omgeving van onze gemeente voor komt.

Aansporing

Dat levert een heel gevarieerd beeld op van het verborgen schimmelrijk onder onze voeten. De lezing kan dan ook een aansporing zijn om in de herfst de bossen op te zoeken. Ko Dousma was lange tijd lid van de fotowerkgroep van IVN Heeze-Leende. De lezing wordt opgeluisterd met beelden.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant