Afbeelding

Klassiek Dichtbij met harp en vibrafoon

Algemeen 82 keer gelezen

GELDROP - Op zondag 4 oktober brengen harpiste en zangeres Inge Frimout-Hei en vibrafonist Ralph Adriaansen van Duo Drya Ingra het concert Als klank gaat leven in de Kastanjehof in Geldrop. Op het programma staan werken van Chopin, Saint-Saëns en Locke, aangevuld met eigen composities.

Harp en vibrafoon hebben ieder een heel eigen klankkleur, maar blijken elkaar verrassend goed aan te vullen. In het programma van Drya Ingra komen bestaande werken en nieuwe creaties samen binnen de hedendaagse kamermuziek. Het resultaat is een afwisselende muzikale ontmoeting waarin beide instrumenten alle ruimte krijgen.
Inge Frimout-Hei studeerde aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag en is als harpiste, zangeres en componist actief in de klassieke, folk- en hedendaagse muziek. Haar veelzijdigheid klinkt door in haar spel, waarin ze lyriek en verfijning combineert met een grote muzikaliteit. Ralph Adriaansen studeerde aan het Conservatorium Tilburg en heeft als vibrafonist en percussionist een brede muzikale ervaring. Zo toerde hij zeven seizoenen met cabaretier Hans Liberg en trad hij op als solist met orkesten.

Nieuwe vormen

Duo Drya Ingra zoekt ook buiten het concertpodium naar nieuwe vormen. Eerder ging Moexy & The Mountain Valley in première in TivoliVredenburg en presenteerde het duo met het Blue Planet Harp Ensemble de première van The White Town of Thorn in de Abdijkerk Thorn. Vanaf januari 2027 brengen zij een muzikale kindervoorstelling gebaseerd op het kinderboek Moexy.

Tickets

Het concert begint om 14.30 uur in de Kastanjehof, Akert in Geldrop. De zaal opent om 14.00 uur. Tickets kosten twaalf euro, contant aan de zaal of via de website van Cultuur aan de Dommel: cultuuraandedommel.nl/als-klank-gaat-leven/

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant