
Olympische Zomerspelen van De Lambrekvrienden winnaar Brabantsedag
Algemeen 412 keer gelezenHEEZE – De Lambrekvrienden zijn de grote winnaar van de 67e Brabantsedag Heeze. Met hun creatie ‘De Olympische Zomerspelen van Antwerpen 1920’ wisten De Lambrekvrienden de jury het meest te overtuigen.
Ze werden uitgeroepen tot Algemeen Winnaar van de Brabantsedag 2026. De HWV Publieksprijs ging ook naar De Lambrekvrienden.
De Brabantsedag trok zondag opnieuw tienduizenden bezoekers naar Heeze. Zestien wagenbouwersgroepen en ruim 2.000 acteurs brachten onder het thema ‘Alles uit de kast’ vergeten verhalen uit de geschiedenis van het Hertogdom Brabant tot leven.
De vakjury kende de hoogste waardering toe aan De Lambrekvrienden. Met ‘De Olympische Zomerspelen van Antwerpen 1920’ bracht de groep volgens de jury een indrukwekkende totaalvoorstelling waarin vormgeving, spel, muziek en kostuums elkaar versterkten. De tweede prijs ging naar Bloed, Zweet & Tranen met ‘Phillywood’. Op de derde plaats eindigde Vriendenkring Hopeloos met ‘La Radio del Signor Frits’.
















