
Protest tegen en voor opening asielzoekerscentrum Nuenen
Algemeen 258 keer gelezenNUENEN - De opening van een asielzoekerscentrum in Nuenen zorgt voor de nodige onrust. Het azc aan de Pastoorsmast opent op 8 september. Vorige week werd bekend dat Geert Wilders zaterdag 29 augustus naar Nuenen komt voor een demonstratie, inmiddels is er ook een tegendemonstratie aangekondigd.
Aan de Pastoorsmast in Nuenen komt een opvanglocatie voor 159 asielzoekers. Eerder waren er al protesten tegen de komt van het azc. In juni werden er vernielingen en explosieven in het pand aangetroffen. De gemeente liet weten dat uit onderzoek bleek dat het om een vuurwerkmortier en een pijpbom ging.
Een actiegroep tegen de komst van het azc heeft een demonstratie gepland op zaterdag 29 augustus. PVV-leider Geert Wilders komt naar Nuenen, de partij roept mensen op in actie te komen: “kom op zaterdag 29 augustus allemaal naar Nuenen om samen in verzet te komen tegen de asieltsunami in heel Nederland en de opening van een AZC in Nuenen.” Er is ook een tegendemonstratie aangekondigd: “spreek je uit tegen vreemdelingenhaat.”
















