
Nieuwe roman Lies van Houtem
Algemeen 190 keer gelezenGELDROP – ‘Het alleen-zijn overwonnen.’ Zo heet het tweede boek van de Geldropse Lies van Houtem. Een roman over keuzes maken, vriendschap en relaties. “Het is een boek dat hoopvol kan stemmen.”
door Martin de Bruijne
Het nieuwe boek van Lies van Houtem is eerder deze maand gepresenteerd. ‘Het alleen-zijn overwonnen’ is de tweede roman van de 71-jarige Geldropse.
‘Ik ben psycholoog en interesseer me voor de mensen en wat hun motieven zijn’
Eerder schreef ze ‘Jij hebt immers alle tijd’, over een burn-out krijgen als je met pensioen bent. Dat boek verscheen begin 2025. Van Houtem studeerde sociale psychologie en was van 2002 tot aan haar pensioen consulent mantelzorg in Helmond.
Levenswijsheid
Nu is er ‘Het alleen-zijn overwonnen’, dat Lies eerder deze maand in de bibliotheek in Geldrop presenteerde. De thema’s van haar beide romans liggen dicht bij haar. “Ik ben psycholoog en interesseer me voor de mensen en wat hun motieven zijn. In het boek zit ook een beetje levenswijsheid van mezelf.”
Ze wil wel benadrukken dat haar nieuwe boek, net als haar debuut, geen ‘zware kost’ is. “Er zit wel een bepaalde diepgang in, maar het leest heel makkelijk.”
Creatieve talenten
In ‘Het alleen-zijn overwonnen’ maakt de lezer kennis met Linda, die worstelt met de kilte in haar relatie. Ze verlaat haar partner en probeert haar leven opnieuw op te bouwen. Dat gaat eigenlijk best heel goed. “Als je alleen komt te staan, verandert de dynamiek van relaties”, vertelt Lies. “De hoofdpersoon in het boek moet haar leven opnieuw gaan uitvinden.” Linda ontplooit haar creatieve talenten en ontdekt onder meer dat ze een bijzondere band heeft met dieren.
‘De hoofdpersoon in het boek moet haar leven opnieuw gaan uitvinden’
Uiteindelijk staat ze meer in haar kracht, het loopt goed af”, verklapt Lies. In het boek zijn ervaringen van Lies en mensen uit haar omgeving verwerkt.
“Maar het is geen autobiografisch verhaal”, besluit de Geldropse schrijfster van de roman over vriendschap, keuzes maken en vertrouwen op je eigen kracht.















