Geldrop is nog altijd ongeslagen in de competitie.
Geldrop is nog altijd ongeslagen in de competitie.

Geldrop wint ook zesde competitiewedstrijd

Algemeen

GELDROP - Ook de zesde competitiewedstrijd heeft Geldrop gewonnen. De ploeg van Daniël Voigt versloeg Mariahout met 2-0.

Geldrop startte goed aan de wedstrijd. Na een pass van Bob van de Ven leek Stan van der Pol op weg naar de openingstreffer, maar het schot van de middenvelder mistte de juiste richting. In de tiende minuut controleerde Jason van Klinken een op maat gegeven lange bal van Willem in ‘t Anker vakkundig, waarna hij dacht voor de 1-0 te kunnen zorgen. Op het laatste moment stak de directe tegenstander van Van Klinken hier een stokje voor door de bal voor de voeten van de spits weg te plukken. Diezelfde Van Klinken kreeg in de negentiende minuut, na voorbereidend werk van Lars de Haas en Van de Ven een levensgrote kans om zijn twaalfde competitietreffer aan te tekenen. De inzet van de ploegtopscorer was echter te zacht, waardoor Mariahout-verdediger Joep van Hoof de bal ternauwernood voor de lijn weg kon werken. In het vervolg van de eerste helft wist Geldrop geen echte kansen meer te creëren. Telkens was de eindpass te onzuiver en mede daardoor maakten de groenwitten het Mariahout niet heel lastig.

Invallers

Ook in de tweede helft duurde het een behoorlijke tijd voordat er meer schwung in het spel van Geldrop kwam. En daar waren met name de invallers voor verantwoordelijk. Onder meer de energieke Max Eggens en de acties van Luc Cornelissen deden Geldrop zichtbaar goed.
Bob van de Ven gaf de bal in de 64e minuut mee aan Klaas Wijnsma, die met een prima voorzet Cornelissen bereikte. Die wist de 1-0 binnen te koppen. Amper een minuut later moest Geldrop-doelman Len van Gestel, voor de enige keer deze middag zo bleek later, redding brengen bij een schot van Tim Barten. In de 77e minuut zette Cornelissen De Haas met een listige steekpass vrij voor Mariahout-keeper Tom Hagelaars, maar het lukte de middenvelder niet om te scoren. Na tachtig minuten spelen leek de definitieve beslissing aanstaande toen Van de Ven het strafschopgebied in demarreerde en aangetikt werd door een verdediger van de bezoekers. De scheidsrechter vond het geen penalty.
In de 88e minuut werd het duel met de Mariahoutse opponent alsnog in het slot geschoten. Cornelissen vond met een bekeken boogballetje Van de Ven, die daarna ietwat gelukkig de bal achter Hagelaars wist te frommelen: 2-0. In de absolute slotfase verzuimde Mohamed Al Obeidi Geldrop nog naar 3-0 te schieten.

Door de zege op Mariahout kan Geldrop zondag 10 november in het thuisduel tegen MMC Weert (aftrap 14.30 uur) de eerste periodetitel binnenslepen. Bij winst verzekert het elftal van Daniël Voigt zich van deze periodetitel en dus van nacompetitievoetbal aan het einde van dit seizoen. 

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant