Het Klein Hasselsven, oftewel Klokven, is een zogenaamde pingoruïne uit de ijstijd.
Het Klein Hasselsven, oftewel Klokven, is een zogenaamde pingoruïne uit de ijstijd.

Ontmoet de prehistorie bij Leenderstrijp

Algemeen

HEEZE-LEENDE - Je hoeft helemaal niet zo ver te gaan om met eigen ogen de restanten uit de ijstijd te zien. Een wandeling met de natuurgidsen van IVN Heeze-Leende in de omgeving van Leenderstrijp is voldoende om een indruk te krijgen van de krachten van de natuur.

Een beetje historie en veel natuur, dat kunnen de deelnemers aan de publiekswandeling verwachten op zondag 21 mei. Het vertrek is om 14.00 uur vanaf het einde van de Heerstraat voorbij het boswachtershuisje. Ze gaan onder meer naar het Klein Hasselsven om de overblijfselen van een pingoruïne te zien.
Het Klein Hasselsven, oftewel Klokven, is een zogenaamde pingoruïne uit de ijstijd. Pingo’s zijn ontstaan in de ijstijd doordat grondwater omhoog kwam en onder het oppervlakte van de toendra bevroor. Na het bezoek aan het Klokven lopen ze langs de vleermuizenkelder, een restant uit de tweede wereldoorlog. In de verte zie je de molen, een typische Heimolen. De legende over de klokken uit de oude Sint-Janskapel zal zeker niet ontbreken. Een wandeling voor het hele gezin. Deelname is gratis.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant