
Diamanten huwelijk voor Hans en Lies Janssen
Algemeen 312 keer gelezenMIERLO – Het is niet dat ze de dagen aftellen richting zondag 21 juni, dé dag dat hun diamanten huwelijk op de kalender staat genoteerd, maar naar de speciale dag uitkijken doet het actieve paar Hans (82) en Lies Janssen (82) woonachtig in Mierlo natuurlijk wel.
door Jos Lenssen
En terecht, want het is niet iedereen gegeven samen met het gezin, familie en vrienden een extra glaasje te drinken op het 60-jarig huwelijksfeest van het stel dat elkaar al wachtend op de bus bij de halte bij ‘Miet de Kim’ in het centrum van Mierlo zo’n 66 jaar geleden elkaar voor de eerste keer in de ogen keken. Ze waren amper zeventien lentes jong en konden ongetwijfeld toen niet bedenken dat ze zes jaar later op hun 22ste het JA-woord aan elkaar zouden geven. Lies uit Helmond en Hans uit Mierlo, een actief koppel dat niet van stilzitten houd blijkt uit de opsomming van activiteiten en hobby’s die zij in het verleden en heden nog steeds met veel plezier uitoefenen.
Zeker géén stilzitters
Vooral diamanten bruidegom Hans blijkt geen stilzitter te zijn. Integendeel, bij zijn voetbalcluppie Mifano staat zijn naam al 75 jaar op de ledenlijst en was het Lid van Verdienste onder andere actief als voetballer, leider, trainer, bestuurslid, voorzitter en mede organisator van het jaarlijkse Straatvoetbaltoernooi. Sinds een aantal jaren is Hans met grote regelmaat te vinden op de dinsdag- en donderdag tijdens de biljart en kaartactiviteiten in De Vliegert. Hij was zelfs vorig jaar nog uitermate actief in de rol van Prins Carnaval bij de carnavalsclub van De Kersenplukkers. Echtgenote Lies is al vele jaren een verwoed liefhebber van een middagje Jokeren en al ruim 32 jaar lid van de Vereniging Mierlose Vrouwen in 1957 opgericht als K.A.V..
De langste dag en kortste nacht
“Op 21 juni 1966 trouwden naast ons in Mierlo ook nog twee andere stellen op de langste dag en kortste nacht van het jaar”, zo weet het jubileumkoppel zich nog goed te herinneren. Met veel plezier kijken ze uit naar de heuglijke dag waarbij onder andere hun zoon Michel en Tiziana, dochter Betty en Ramon, kleinkind Tim en de achterkleinkinderen Dani en Davey natuurlijk niet zullen ontbreken. Ongetwijfeld zullen velen herinneringen worden opgehaald over bruidegom Hans die altijd werkzaam is geweest in de confectiewereld en Lies die naast de Hatema ook nog met veel plezier vijftien jaar gezinswerk heeft gedaan.















