
Orgelconcert Arjen Leistra
AlgemeenGELDROP - In de zomermaanden presenteert Stichting Brigidaconcerten weer een aantal bijzondere concerten in de Geldropse Brigidakerk. Komende zaterdag 19 juli speelt organist Arjen Leistra in de kerk.
Het concert zaterdag in de Brigidakerk begint om 16.15 uur. De Stichting Brigidaconcerten nodigt mensen uit voor een bijzonder orgelconcert verzorgd door de organist Arjen Leistra.
Orgel en kerkmuziek
Arjen Leistra (Delft, 1973) doorliep zijn eerste orgellessen aan de Delftse Muziekschool, later studeerde hij orgel en kerkmuziek aan de conservatoria in Rotterdam en Den Haag.
In 1996 werd Arjen 2e prijswinnaar van de “International Organcompetition” te Dublin (Ierland). Arjen neemt het publiek tijdens het concert mee op een muzikale reis door de negentiende en twintigste eeuw. Na zijn afstuderen in 1998 vervolgde hij voor een jaar zijn orgelstudie bij Marie-Claire Alain in Parijs. Ruim tien jaar was Arjen Leistra cantor-organist van de Hoflaankerk te Rotterdam-Kralingen. Sinds september 2008 is Arjen Leistra als organist verbonden aan de Grote Kerk in Schiedam.
In deze kerk is hij ook dirigent van het koor Vocalis St.Jan, waarmee hij Bach-cantates uitvoert en ook in Evensongs zingt.
Historische orgels
Als stadsorganist van Schiedam is hij verantwoordelijk voor het beheer en de bespeling van de historische orgels in het Stedelijk Museum en de Havenkerk. Zijn orgellespraktijk telt vele leerlingen die les ontvangen in de Grote Kerk of Havenkerk. Arjen Leistra geeft orgelconcerten in heel Nederland en concerteerde ook in Engeland, Duitsland, Finland, Frankrijk, Italië, Polen en Slowakije en de Verenigde Staten.
Arjen neemt u mee in een muzikale reis door de negentiende en twintigste eeuw. Er komen werken voorbij van onder andere Ravel, Nieland, Gigout, Boëllmann en Ravel. Heerlijk om op deze manier te genieten van een prachtig concert. U bent van harte welkom.
Toegang gratis met vrijwillige collectie na afloop. Voor meer informatie; www.brigidaorgel.nl.
Carillon
Op zaterdag 19 juli zal beiaardier Tommy van Doorn een carillonconcert geven vanuit de toren van de Brigidakerk Geldrop Centrum. Het carillonconcert is te horen vanaf 15.00 uur.















