Vrijdag 10 april
Bruce Springsteen bij Filmhuis Hofdael
in Filmhuis Hofdael: 'Delivery me from nowhere.' Ze ontvangen de bezoekers graag om 20.15 uur met gratis koffie en thee. Start film: 20.30 uur. In Gemeenschapshuis Zesgehuchten.In het begin van de jaren 80 heeft muzikant Bruce Springsteen een uitputtende tour van ‘The River’ achter de rug. Terwijl hij worstelt met depressie huurt hij een huis in Colts Neck te New Jersey en begint daar te werken aan zijn zesde album, ‘Nebraska’. Hiermee stelt hij het geduld op de proef van een platenlabel dat een opvolger wil op zijn pophit ‘Hungry Heart’.
Zondag 12 april
Matineeconcert in Geldrop met Les Suzettes
Zondag om 14.30 uur in Kastanjehof, Akert in Geldrop houdt Cultuur aan de Dommel voor de tweede keer een matineeconcert met de Eindhovense straatzanggroep ‘Les Suzettes'. Met serieuze en grappige liedjes, een thema en attributen presenteren zij een nieuw repertoire. Zij doen dit met veel zang en een klein beetje theater, met humor en vooral veel enthousiasme. Ze zingen meerstemmig a capella en vragen zich tijdens dit optreden met hun liedjes af wie er eigenlijk normaal is. En welke betekenis heeft ‘normaal zijn of doen’ eigenlijk?
Met Engelse, Franse en Nederlandstalige nummers zorgt het gezelschap van tien dames voor een gevarieerde, muzikale en sfeervolle middag. Een entreekaartje kost tien euro. Meer info: https://cultuuraandedommel.nl/suzettes/.
Ierse sessie
Zondag 12 april is er een Ierse Sessie van 13.30 tot 16.30 uur. In dorpsboerderij Weverkeshof in Nuenen, toegang is gratis.
Kumpulan
Zondag 12 april een Kumpulan in wijkcentrum De Dreef in Geldrop. Van 13.00 tot 17.00 met live muziek van Stanley Mitchell en Will Claase.Entree vijf euro. Willem Barendszweg 69 in Geldrop
Maandag 13 april
Samen lunchen
Samen Lunchen. Een uitnodiging voor mensen die het een goed idee vinden om samen van een gezonde lunch te genieten. Op maandag in het Patronaat in Mierlo. Vanaf 12.00 uur staat de deur open. De lunch zelf begint om 12.30 uur. Kosten van de complete lunch zijn vijf euro per keer.
Voor aanmelden en meer informatie kunt u bellen 06 81946543.
Woensdag 15 april
Darten
Woensdag 15 April start de Zomer Dart Competitie in wijkcentrum De Dreef. Aanvang 19.30 uur inschrijven kan aan de wedstrijdtafel. Willem Barendszweg 69 in Geldrop.
Lezing Volksuniversiteit
‘Van Gogh, is hij in Geldrop geweest, een romantische verkenning.' Van 20.00 tot 22.00 uur. Stel u voor: Vincent van Gogh loopt door Nuenen. Hij schildert de wevers, spreekt met arbeiders, observeert het leven van alledag. En toch… op een steenworp afstand ligt Geldrop.
Maar daar is hij nooit geweest. Althans: er is geen enkel feit dat dat aantoont.
Hoe kan dat? Waarom zou Van Gogh een dorp als Geldrop, met zijn opkomende industrie en weverijen, links hebben laten liggen? Lag het aan het lastige vervoer, of voelde hij zich niet aangetrokken tot het karakter van het dorp?
Vanuit die vraag beginnen we aan een speurtocht met veel oude foto's. Ze kijken naar het vervoer in die tijd, naar hoe de plaatsen eruitzagen en naar de mensen.
In de voordracht staan ze stil bij wat dit betekent voor het Weverijmuseum. Deze lezing is interessant voor iedereen die geïnteresseerd is in: de geschiedenis van Geldrop en omstreken;, de geschiedenis van het kasteel en zijn bewoners en de ontwikkeling van het Weverijmuseum. De lezing wordt gegeven door Kasper Boon, die eerder velen wist te boeien met zijn bijzondere aanpak. Tijdens de lezing zal tevens het eerste exemplaar van het bijbehorende boek worden uitgereikt aan Jan Gijsberts, historicus van het museum.