Tweede team badminton Heeze wint
HEEZE - Het tweede team van badminton Heeze speelde in Helmond tegen Phoenix-2.
De eerste mix van Sabine en Daan werd al direct gewonnen met een tweesetter. Ook de mix van Chantal en Jacco werd in twee sets gewonnen, als was het minder makkelijk.
Jacco en Daan speelden in hun dubbel de heren uit Helmond een mooie wedstrijd en konden ook hier in twee sets een punt pakken. Sabine en Chantal hadden het iets zwaarder. De eerste set werd net verloren met 21-23. Heeze won met 21-18 en 23-21 de twee volgende sets.
Daan won makkelijk zijn singel met 21-12 en 21-15. Jacco verloor de eerste set met 15-21. Daarna wist hij de twee volgende sets net te winnen. De dames singel van Sabine ging verloren. Chantal had geen probleem met haar tegenstander. Hierdoor won Heeze-2 met 7-1 en loopt iets in op koploper Mierlo.
Gratis meespelen
Iedereen is welkom om een paar keer gratis Badminton mee te spelen op dinsdagen van 19.30 tot 21.30 uur in De Pompenmaker in Heeze.
Lezing arm en rijk in de genealogie
HEEZE - Lezing bij Heemkundekring De Heerlijkheid Heeze-Leende-Zesgehuchten op 16 april.
Arm en rijk in de genealogie. De lezing zal worden verzorgd door Anton Neggers, afgestudeerd jurist en werkzaam in het HBO. Geschiedenis was van jongs af aan al zijn grote passie.
Er zijn veel manieren om van een stamboom een uitgebreide familiegeschiedenis te maken. Bijzondere bronnen, historisch onderzoek, maar ook uw eigen familiearchief kunnen u daarbij helpen. In een familiegeschiedenis spelen niet alleen mensen, maar ook hun bezittingen, levensomstandigheden en belangrijke gebeurtenissen een rol.
Eigendom en armenzorg
In deze lezing staat het thema ‘arm en rijk' centraal. Ze kijken hoe ze bezit en welvaart, maar ook armoede kunnen terugvinden in de archieven. Aan de orde komen onder andere eigendom, armenzorg, belastingen en de bronnen waarin we hiervan sporen kunnen terugvinden.
Donderdag 16 april om 20.00 uur In de heemkamer, de Pompenmaker 6 Heeze. Gratis toegang.