Een deel van de vernieuwde peuterhoek in De Viking.

Speeltuin De Viking blijft dit jaar dicht

maandag 18 mei 2020 - 11:27|Martin de Bruijne

GELDROP - Vanwege de coronacrisis blijft Speeltuin De Viking in Geldrop gedurende het hele seizoen 2020 dicht. Het bestuur van de speeltuin heeft dit besluit genomen omdat er zolang het virus heerst, geen veilige omgeving voor met name volwassen bezoekers en vrijwilligers kan worden gegarandeerd. De gemeente Geldrop-Mierlo is op de hoogte van het besluit en staat erachter.  

Hoewel kinderen in de leeftijd tot en met twaalf jaar gerust met elkaar mogen spelen zonder onderling de anderhalve meter afstand aan te houden, ligt die norm anders voor volwassenen. Zij dienen deze anderhalve meter afstand wel te respecteren. Ouders en grootouders, die op de speeltuin verantwoordelijk zijn voor hun kinderen, mogen niet te dicht bij elkaar in de buurt komen. Ook niet te dicht bij de vrijwilligers van de speeltuin. "Al onze vrijwilligers zijn 55+," licht het bestuur toe, "zodat iedereen binnen onze organisatie tot de risicogroep behoort en extra vatbaar is voor het virus. Dat geldt ook voor grootouders die met hun kleinkinderen naar de speeltuin komen." 

Onwerkbaar
Zelfs als de speeltuin wel open had gekund, zouden er tijdens dit seizoen diverse beperkingen zijn geweest. "In dat geval had het terras gesloten moeten blijven om groepsvorming te voorkomen. Picknicktafels hadden afgeplakt moeten worden zodat volwassenen niet te dicht op elkaar zouden kunnen zitten. De winkel en de toiletten hadden dicht moeten blijven. En na of tijdens iedere openingsdag hadden onze vrijwilligers alle speeltoestellen moeten desinfecteren," stelt het bestuur. "Al met al was sprake geweest van een onwerkbare situatie. Ook hadden we niet als tussenoplossing met kleine groepen kinderen kunnen werken, omdat je dan altijd kinderen die ook willen spelen, moet teleurstellen."

Peuterhoek
De gedwongen sluiting is extra zuur omdat samen met de gemeente groot is ingezet op de renovatie van de peuterhoek. De vroegere zandbak, hekwerk en pergola zijn verdwenen en het aantal speeltoestellen voor kinderen van 1 tot 6 jaar is uitgebreid. Er is een beukenhaag om de peuterhoek heen aangeplant en het terras is groter geworden. Ouders hebben daardoor meer mogelijkheden om toezicht op hun kleinere kinderen te houden. Nu zullen de kleintjes tot het voorjaar van 2021 moeten wachten om de vernieuwde peuterhoek in gebruik te nemen.

Seizoen 2021
Als de coronacrisis blijkt voort te duren tot in 2021, zal het bestuur van de speeltuin vanaf eind 2020 drastische aanpassingen doen om de opening van het seizoen in april 2021 veilig te stellen. "Nog een seizoen de speeltuin dichthouden is iets wat we echt niet willen. Wij doen er alles aan om dat te voorkomen en zullen wat dat betreft geen kosten sparen. We zullen proberen de teleurstelling van de sluiting van dit seizoen volgend jaar op een leuke manier te compenseren," aldus het bestuur tot slot.

 

Gerelateerde nieuwsberichten

Scooter in het water GELDROP – Ze zijn al even te zien in het straatbeeld: de groene scooters van Go Sharing Scooters. Donderdagochtend lag er een in de Dommel. De scooters kunnen via een... 4 juni 2020 - 18:11
Historisch beeld: Korte Kerkstraat GELDROP – Niets is meer zoals het ooit was. Tenminste, bijna niets. Het straatbeeld is in de loop der tijden totaal anders geworden. Een treffend voorbeeld zijn deze foto’s van... 3 juni 2020 - 16:04
Auto in brand MIERLO – De brandweer is dinsdagmiddag uitgerukt voor een autobrand aan de Dorpsstraat in Mierlo. De melding kwam rond 16.00 uur binnen. De wagen is door nog onbekende oorzaak in... 3 juni 2020 - 10:40
Vervangen bomen horecaplein flinke kostenpost GELDROP-MIERLO – De verplaatsing van acht bomen op het Geldropse horecaplein zorgt voor een kostenpost van 120.000 euro. De conditie van de acht bomen is zo slecht dat ze niet... 3 juni 2020 - 08:52
Volop vrolijke foto’s REGIO – Vrolijke foto’s, daar zijn we naar op zoek. Hoe vermaakt u zich in deze moeilijke tijden? Middenstandsbelangen wil de komende weken graag vrolijke foto’s van lezers publiceren. Inmiddels... 2 juni 2020 - 16:38
Eindelijk weer een keer spelen GELDROP – Wekenlang zat hij werkloos thuis. Maandag mocht straatartiest Berry Knapen eindelijk weer een keer spelen. Hij kroop in de huid van handhaver om mensen op het horecaplein in... 2 juni 2020 - 11:11