Staande ovatie Striepke Veur tijdens laatste optreden Pronkzitting
MIERLO – De klok in zaal denheuvel in Mierlo staat zaterdagavond toevallig of niet op elf over elf als amusementsgroep Striepke Veur een staande ovatie krijgt van alle aanwezigen tijdens de Pronkzitting van Vereniging de Kersepit. Een afscheidsapplaus voor het bekende trio dat met hun laatst gezongen lied aankondigde dat het hun allerlaatste optreden was bij de traditionele amusementsavonden bij de Kersepit, de Pronkzitting.
Met hun inmiddels bekende gebrabbel opende het trio Striepke Veur zaterdagavond hun optreden bij de Kersepit. Een optreden vol grappen, grollen en carnavaleske liedjes dat beloond werd met een staande ovatie. Striepke Veur 38 jaar actief en vaste gast in Mierlo tijdens de jaarlijkse Pronkzittingen van de Kersepit. Op het einde van het jaar zet het carnavalstrio er definitief een punt achter. Het is mooi geweest, zo vinden René van Luytelaar en Mario Cortenbach die de afgelopen 25 jaar muzikaal werden bijgestaan door pianist Bram Bosmans. De bezoekers van amusementsavonden als de Pronkzitting in Mierlo zullen de grappenmakers gaan missen zoveel werd zaterdagavond duidelijk. Zondagmiddag tijdens de seniorenmiddag van de Kersepit traden de mannen in de gestriepte jasjes grote kans dus voor de laatste keer op bij de Kersepit. Afscheid na 38 jaar en vele tientallen optredens op het podium van denheuvel, de residentie van de Kersepit.
De Natte Neus
Een podium waar zaterdagavond ook de amusementsgroepen Duovreemd en Dubbel Trubbel een optreden verzorgden, evenals de senioren dansmariekes en Nobody Kers, de dansende parels van de organiserende vereniging. Verdere optredens kwamen op naam van de tonproaters Arian Compen, Rob Scheepers, Boy Jansen en Jorlan Manders. Vooral de optredens van de drie laatst genoemde kletsers vielen zeer in de smaak bij het publiek. Rob Scheepers uit Sterksel vertelde als Fokke de dierenoppasser over de belevenissen in zijn dierenpark de Natte Neus. Een half uur slap gezever van de bovenste plank die hem na afloop een grandioos applaus opleverde. Ook applaus was er voor mevrouw Nelly van Asten die voor de elfde keer een varken beschikbaar stelde waarvan de bezoekers na afloop van de seniorenmiddag op zondag een stukje mee naar huis kregen. De zeer geslaagde pronkzitting werd een kwartiertje voor middernacht zingend afgesloten door Nance van den Heuvel, de partner van Prins Luciën van den Heuvel. Zij verzorgde een surprise optreden.
Seniorenmiddag
Daags na de Pronkzitting bij de Kersepit de Seniorenmiddag in residentie denheuvel. Naast dansoptredens van de junioren en seniorendansmariekes en de showdans door Nobody Kers amusement door de groepen Wai, Dubbel Trubbel en Striepke Veur. Evenals zaterdagavond verscheen ook op zondag kletser Arian Compen in de creatie van Vieze Jo op het podium. Verder kletser Koop Drost uit Drenthe welke de geblesseerde Rob Bouwman verving. De absolute topper als tonproater was Berry Knapen uit Heeze die weer een geweldig buut had als Rinus de dakdekker.