Bedrijven zouden een rotonde kunnen 'adopteren'

Reclame op rotondes en minder sportclubs

woensdag 6 november 2019 - 16:15|Martin de Bruijne

GELDROP-MIERLO – Reclame op rotondes en het inzaaien van braakliggende terreinen met wilde bloemen. Eén voetbalclub en één tennisclub per kern. Hangplekken voor jongeren faciliteren. Met name de oppositiepartijen presenteren een scala aan plannen en ideeën voor de komende jaren. De gemeenteraad heeft de eerste termijn van de begrotingsbehandeling achter de rug. Algemeen zijn er zorgen over het begrotingstekort. De meerderheid van de gemeenteraad lijkt in te stemmen met de begroting, al zijn er wel flink wat wijzigingsvoorstellen aangekondigd. Maandag 11 november wordt de begroting 2020-2023 door de gemeenteraad vastgesteld.

Na het presenteren van de begroting door burgemeester en wethouders is het woord aan de gemeenteraad. De partijen geven aan wat ze anders willen en komen met wijzigingsvoorstellen. Het is logischerwijs vooral de oppositie die zaken graag anders ziet. De VVD had een paar opmerkelijke voorstellen. “Wij zijn van mening dat we terug kunnen naar één tennisclub per kern en één voetbalclub per kern. Dit betekent minder uitgaven aan subsidies en kosten voor onderhoud van sportvelden en accommodaties. Dit alles om ervoor te zorgen dat mensen die zorg nodig hebben, die ook kunnen krijgen”, aldus VVD-fractievoorzitter Monica Leenders. 

Cultuur
Besparen op cultuur kan volgens de VVD door leningen te verstrekken in plaats van subsidies. De PvdA wil wijkcentra en verenigingen alle ruimte bieden. “Er zijn enorm veel verenigingen en clubs, die allemaal bouwstenen zijn voor een mooie gemeente”, aldus fractievoorzitter Richard van de Burgt. GroenLinks wil meer geld voor culturele initiatieven als Mierlo Artistique, Andere Mert en Geldrop Pride. “De aderen van onze gemeente, daar moeten we niet op willen beknibbelen.”

Hofdael en Smelen
Centrum Hofdael en zwembad De Smelen: twee inmiddels hoofdpijndossiers voor de gemeente. Er is vooral nog onzekerheid over de toekomst van Hofdael. Onlangs stond een plan voor aanpassing van Hofdael op de agenda tijdens een commissievergadering, maar een besluit kwam er niet. “De discussie onlangs in de commissie over de toekomst van Hofdael is schadelijk voor het vertrouwen van inwoners in de gemeentepolitiek”, concludeert Ton van Happen (D66). Of de grote zaal verbouwd moet worden is voor Van Happen nog geen uitgemaakte zaak. “Er is geen enkel behoefteonderzoek gedaan. Theaters in de regio kampen ook met grote tekorten en problemen in de programmering.” Oppositiepartij Samen wil meer geld voor Hofdael. “Als we echt willen dat Hofdael het bruisend cultureel centrum van Geldrop-Mierlo moet worden dienen we eerder meer dan minder geld daarvoor beschikbaar te maken”, aldus fractievoorzitter Maurits Habraken. Hij wil ook dat er voor jongeren goede plekken zijn om te hangen en de gemeente moet aanvragen hiervoor faciliteren. “Dat jongeren op straat willen hangen is van alle tijden. Het lijkt wel of de gemeente niet wil dat jongeren op straat hangen, maar het is wel een wezenlijk onderdeel van het jong zijn voor velen”, stelt Habraken. De Smelen blijft een lastige kwestie. Nog dit jaar moet er een besluit komen of de gemeente verder wil met exploitant Laco. Wethouder Peter Looijmans beloofde dat er informatie komt en gaf aan dat de onderhandelingen met Laco bezig zijn. De meningen blijven nog verdeeld. De VVD wil geen extra geld meer in De Smelen steken ‘zolang we geen vertrouwen hebben in de partij die exploiteert’. PvdA-fractievoorzitter Richard van de Burgt is al even stellig. Langer doorgaan met Laco is onverstandig. “De staat van het zwembad is zo slecht dat het een kwestie van tijd is voordat Laco flinke sommen geld nodig heeft om open te kunnen blijven.” D66 ziet dat de gemeente geen geld heeft om fors te investeren in een zwembad, daarom moet het contract met Laco met vijf jaar verlengd worden. “In die tijd kunnen we dan kijken naar duurzame zwemmogelijkheden op langere termijn”, aldus Ton van Happen.

Rotondes 
‘Goede groene initiatieven’, noemt Niek Engbers de voorstellen van zijn partij GroenLinks. Geldrop-Mierlo moet beheer en onderhoud van rotondes uit handen geven. “We willen de rotondes in onze gemeente uitbesteden aan hoveniersbedrijven of tuincentra. Zij mogen in ruil voor reclame hun gang gaan om de rotondes in onze gemeente volledig op te fleuren en echt een groen hart te realiseren tussen onze wegen”, aldus Engbers. Andere voorstellen van GroenLinks: minder fors gaan maaien en verstening tegen gaan.
Coalitiepartij DPM wil het invoeren van de blauwe parkeerzone in het centrum van Mierlo uitstellen Eerst moet er een oplossing komen voor langparkeerplekken voor de ambtenaren van Dienst Dommelvallei die in het oude gemeentehuis in Mierlo werken. Voor DGG is het belangrijk dat de BOA’s en andere handhavers meer zichtbaar in de wijk zijn. Daarom zouden ze niet meer met de auto moeten rondrijden, maar op de - elektrische – fiets. “Dat is niet alleengezonder voor de BOA's en andere handhavers, maar daarmee zijn ze veel directer aanspreekbaar en komenzo makkelijker in contact met onze inwoners.”

Gerelateerde nieuwsberichten

Doe mee met de Maatschappelijke Beursvloer Geldrop-Mierlo GELDROP-MIERLO - Doe mee met de derde editie van de Maatschappelijke Beursvloer Geldrop-Mierlo op woensdag 20 november. Bedrijven, verenigingen en stichtingen die mee willen doen kunnen zich eenvoudig aanmelden via... 15 november 2019 - 20:38
Gemeentehuis na renovatie weer bijna open GELDROP-MIERLO – Ze zijn trots en kijken uit naar de aanstaande verhuizing. Medewerkers van de gemeente verhuizen terug naar hun vertrouwde plek. Een plek die er voor de meesten totaal... 14 november 2019 - 18:28
Weinig bezwaren tegen begroting Geldrop-Mierlo GELDROP-MIERLO – De politieke partijen in Geldrop-Mierlo zijn het in grote lijnen met elkaar eens over de begroting. Er zijn weinig bezwaren tegen de plannen voor de komende jaren, bleek... 13 november 2019 - 12:16
Volop talent bij finale Kids Voice GELDROP - Eigenlijk zijn het allemaal winnaars. De twaalf kinderen die afgelopen weekend op het podium van Centrum Hofdael stonden. In de schijnwerpers voor het grote publiek. Jori Spapens won... 12 november 2019 - 00:07
Waterrad krijgt motor om te blijven draaien GELDROP – Op eigen kracht lukt het niet meer, dus krijgt het Geldropse waterrad hulp van een motor. Die motor moet ervoor zorgen dat het Geldropse waterrad altijd kan draaien... 11 november 2019 - 23:21
Humalos Lupollus Wilco I prins Geldropse Jagers GELDROP – Bij carnavalsvereniging De Geldropse Jagers is zaterdag het seizoen begonnen. Humalos Lupollus Wilco I is gepresenteerd als 64e erfprins. Dat gebeurde zaterdagavond onder grote belangstelling in residentie Heerenhuy23... 11 november 2019 - 15:18