Op ontdekkingstocht in de zintuigentuin. (Foto: Corinna Romanesco)

Jeugdvakantieweek weer terug

dinsdag 13 augustus 2019 - 16:57|Martin de Bruijne

GELDROP – Ooit was het een groots evenement. Onder de naam ‘voor onze jeugd vakantievreugd’ konden kinderen in Geldrop meedoen met de vakantieweek. Een week lang samen sporten, plezier maken, knutselen en nog veel meer. De jeugdvakantieweek in Geldrop verdween jaren geleden van de kalender. Nu is er weer een start gemaakt. Deze week doen zo’n zeventig kinderen mee met de jeugdvakantieweek.

De stichting ‘Voor onze jeugd vakantievreugd’ was vele jaren actief in Geldrop. Ieder jaar was er een week met vakantieactiviteiten voor de kinderen. Het evenement heeft lang bestaan, in 1980 vierde men al het 25-jarig jubileum. De vakantieweek verdween en is nu, in een andere vorm, weer terug.
Het initiatief voor de terugkerende vakantieweek komt van Plein6G, de stichting die voortgekomen is uit Jeugdbelangen Zesgehuchten. Jeugdbelangen organiseerde tientallen jaren allerlei activiteiten voor de jeugd, met name uit Zesgehuchten. Discoavonden, filmvoorstellingen, feest met carnaval en nog diverse andere activiteiten. Nog altijd een hoogtepunt is de tweejaarlijkse Sterrenslag Zesgehuchten.
Stichting Jeugdbelangen Zesgehuchten heeft plaatsgemaakt voor Plein6G. Deze stichting exploiteert onder meer het voormalige jeugdhuis De Vlerken. Plein6G richt zich op een bredere doelgroep. Zo stond de nieuwe stichting ook aan de basis van de Geldropse Dorpsquiz. De jeugdvakantieweek 2019 is opgezet met medewerking van de Lev-groep en Leef.

Hobbydag
Tientallen kinderen tussen zes en twaalf jaar vermaken zich deze laatste week van de schoolvakantie met verschillende activiteiten. De vakantieweek begon dinsdag met een hobbydag. “Geen geknutsel met schaar en papier, maar experimenteren en ontdekken”, was de rode draad. Wethouder Rob van Otterdijk mocht een trucje doen en daarmee de kindervakantieweek in gang zetten. Kinderen gingen op ontdekkingstocht door de zintuigentuin en mochten met drones aan de gang. Het doel van de jeugdvakantieweek is om kinderen van de basisscholen uit Geldrop een fijne en gezellig week te bezorgen.

Mierlo en Nuenen
De traditie van de jeugdvakantieweek in Geldrop is dan wel onderbroken, in Mierlo is er sinds 19870 een jeugdvakantieweek. Ook in Mierlo zijn de kinderen deze week hun vakantieweek in eigen dorp aan het vieren.
En in Nuenen hebben ze inmiddels ook een behoorlijke staat van dienst. De kindervakantieweek daar begon in 1983 als initiatief voor kinderen die door financiële omstandigheden niet op vakantie konden in de zomer. “Dit initiatief is door de jaren heen wel veranderd en elk jaar doen er veel kinderen mee omdat het gewoon een ontzettend leuke en gezellige week is met allerlei activiteiten”, maakt de organisatie duidelijk. Het blijkt overigens ook wel uit het feit dat de hele organisatie vroeger zelf als kind meedeed aan de kindervakantieweek. In Nuenen is het deze week kindervakantieweek, uitvalsbasis zijn de hockeyvelden. En die KVW in Nuenen is een succes, zo laat de organisatie weten. Meer aanmeldingen dan er plaats is. “Het aantal aanmeldingen is nog nooit zo hard gegaan als dit jaar. We hebben dit nog niet eerder meegemaakt en gaan nadenken over mogelijkheden voor volgend jaar om een groter aantal kinderen dan wel aan te kunnen.”

 

Meer media
(Foto's: Corinna Romanesco)

Gerelateerde nieuwsberichten

Celstraf voor Geldroppenaar na vechtpartij GELDROP - Een 29-jarige man uit Geldrop moet drie maanden zitten vanwege openlijke geweldpleging, zo besloot de rechtbank Oost-Brabant dinsdag. De man deelde begin vorig jaar een klap uit in... 3 december 2019 - 14:02
Onderscheidingen EHBO-vereniging Geldrop GELDROP - Tijdens de jaarvergadering van de EHBO-vereniging Geldrop is een aantal onderscheidingen uitgereikt aan mensen die al vele jaren bestuurslid zijn of die op een andere wijze zich verdienstelijk... 2 december 2019 - 13:31
KommuS opent kantoor in Geldrop GELDROP – KommuS opent een eigen kantoor in het centrum van Geldrop. De KommuS crew is blij met de vaste plek. “We waren al geruime tijd op zoek naar een... 29 november 2019 - 19:09
Gildengroet voor burgemeester GELDROP-MIERLO - De gilden uit Geldrop en Mierlo hebben burgemeester Jos van Bree vanmiddag officieel verwelkomd. De gilden Sint Joris Zesgehuchten, Sint Catharina en Sint Barbara Mierlo, Sint Catharina en... 29 november 2019 - 17:56
Jos van Bree geïnstalleerd als burgemeester GELDROP-MIERLO – Jos van Bree is vanavond officieel geïnstalleerd als nieuwe burgemeester van Geldrop-Mierlo. “Voor u staat een trotse man”, liet hij bij zijn eerste speech als burgemeester weten. Van... 28 november 2019 - 22:08
De toekomst van centrum Geldrop GELDROP – Hoe gaat het centrum van Geldrop er in de toekomst uitzien? Komt er meer ruimte om te wonen in het centrum, bijvoorbeeld op de plek van het voormalige... 27 november 2019 - 15:03