Op ontdekkingstocht in de zintuigentuin. (Foto: Corinna Romanesco)

Jeugdvakantieweek weer terug

dinsdag 13 augustus 2019 - 16:57|Martin de Bruijne

GELDROP – Ooit was het een groots evenement. Onder de naam ‘voor onze jeugd vakantievreugd’ konden kinderen in Geldrop meedoen met de vakantieweek. Een week lang samen sporten, plezier maken, knutselen en nog veel meer. De jeugdvakantieweek in Geldrop verdween jaren geleden van de kalender. Nu is er weer een start gemaakt. Deze week doen zo’n zeventig kinderen mee met de jeugdvakantieweek.

De stichting ‘Voor onze jeugd vakantievreugd’ was vele jaren actief in Geldrop. Ieder jaar was er een week met vakantieactiviteiten voor de kinderen. Het evenement heeft lang bestaan, in 1980 vierde men al het 25-jarig jubileum. De vakantieweek verdween en is nu, in een andere vorm, weer terug.
Het initiatief voor de terugkerende vakantieweek komt van Plein6G, de stichting die voortgekomen is uit Jeugdbelangen Zesgehuchten. Jeugdbelangen organiseerde tientallen jaren allerlei activiteiten voor de jeugd, met name uit Zesgehuchten. Discoavonden, filmvoorstellingen, feest met carnaval en nog diverse andere activiteiten. Nog altijd een hoogtepunt is de tweejaarlijkse Sterrenslag Zesgehuchten.
Stichting Jeugdbelangen Zesgehuchten heeft plaatsgemaakt voor Plein6G. Deze stichting exploiteert onder meer het voormalige jeugdhuis De Vlerken. Plein6G richt zich op een bredere doelgroep. Zo stond de nieuwe stichting ook aan de basis van de Geldropse Dorpsquiz. De jeugdvakantieweek 2019 is opgezet met medewerking van de Lev-groep en Leef.

Hobbydag
Tientallen kinderen tussen zes en twaalf jaar vermaken zich deze laatste week van de schoolvakantie met verschillende activiteiten. De vakantieweek begon dinsdag met een hobbydag. “Geen geknutsel met schaar en papier, maar experimenteren en ontdekken”, was de rode draad. Wethouder Rob van Otterdijk mocht een trucje doen en daarmee de kindervakantieweek in gang zetten. Kinderen gingen op ontdekkingstocht door de zintuigentuin en mochten met drones aan de gang. Het doel van de jeugdvakantieweek is om kinderen van de basisscholen uit Geldrop een fijne en gezellig week te bezorgen.

Mierlo en Nuenen
De traditie van de jeugdvakantieweek in Geldrop is dan wel onderbroken, in Mierlo is er sinds 19870 een jeugdvakantieweek. Ook in Mierlo zijn de kinderen deze week hun vakantieweek in eigen dorp aan het vieren.
En in Nuenen hebben ze inmiddels ook een behoorlijke staat van dienst. De kindervakantieweek daar begon in 1983 als initiatief voor kinderen die door financiële omstandigheden niet op vakantie konden in de zomer. “Dit initiatief is door de jaren heen wel veranderd en elk jaar doen er veel kinderen mee omdat het gewoon een ontzettend leuke en gezellige week is met allerlei activiteiten”, maakt de organisatie duidelijk. Het blijkt overigens ook wel uit het feit dat de hele organisatie vroeger zelf als kind meedeed aan de kindervakantieweek. In Nuenen is het deze week kindervakantieweek, uitvalsbasis zijn de hockeyvelden. En die KVW in Nuenen is een succes, zo laat de organisatie weten. Meer aanmeldingen dan er plaats is. “Het aantal aanmeldingen is nog nooit zo hard gegaan als dit jaar. We hebben dit nog niet eerder meegemaakt en gaan nadenken over mogelijkheden voor volgend jaar om een groter aantal kinderen dan wel aan te kunnen.”

 

Meer media
(Foto's: Corinna Romanesco)

Gerelateerde nieuwsberichten

Voorlopig geen sloop Wielewaal GELDROP – De sloop van het leegstaande complex De Wielewaal in Geldrop laat nog op zich wachten. Volgens eigenaar Wooninc. van het voormalige winkelcentrum komt dit door een ecologisch onderzoek... 4 augustus 2020 - 15:25
Historisch beeld: de Spar aan de Wielewaal GELDROP – De Spar supermarkt aan de Wielewaal in Geldrop roept de nodige herinneringen op. Tientallen reacties kregen we op de foto van de buurtsuper die we onlangs plaatsten. Overigens... 4 augustus 2020 - 08:41
ADO op trainingskamp in Mierlo MIERLO – Voetbalclub ADO was vorige week op trainingskamp in Mierlo. De club ‘Alles Door Oefening’ uit Den Haag trainde op de velden van de Mierlose club Mifano en was... 3 augustus 2020 - 10:35
“Ik zit lekker in mijn vel” GELDROP-MIERLO – Zo’n zeven maanden is hij nu burgemeester van Geldrop-Mierlo. Een enerverende tijd. Hij was wethouder in Helmond en het burgemeestersambt was een nieuwe stap. Net drie maanden bezig... 30 juli 2020 - 10:04
Kantoor komende week gesloten GELDROP-MIERLO – Het kantoor van Middenstandsbelangen en De Mierlose Krant is van maandag 27 tot en met vrijdag 31 juli gesloten. Redactie en verkoop zijn telefonisch niet bereikbaar. Mailen kan... 24 juli 2020 - 12:40
Nieuwe kunstgrasvelden Braakhuizen en Geldrop GELDROP – Enorme rollen kunstgras. Dat was recent te zien op sportpark De Kievit in Geldrop. Twee kunstgrasvelden op het sportpark worden vervangen: het hoofdveld van RKSV Braakhuizen en het... 24 juli 2020 - 08:56